Рулонні штори з електроприводом: лише одним натисканням на кнопку

В останні роки з розвитком технологій автоматизація проникла практично в усі галузі життя людини.При цьому світ штор зовсім не став винятком і автоматичне керування шторами, та й самі штори з електроприводом вже нікому не в дивину, як це було колись раніше, приблизно років 10-15 тому.

Погодьтеся, наскільки ж це зручно - управляти світловим потоком, не встаючи з дивану або улюбленого крісла. Завжди можна не рухаючись з місця підняти або опустити штору, особливо якщо сонце починає сильно припікати, сліпить в око, заважає дивитися телевізор або працювати за комп'ютером.

somfy

Способи управління шторами на вікнах

Традиційні класичні штори за типом управління діляться на кілька груп.

  • Перша : ручне управління (штори переміщуються руками) або з механічним управлінням - рух штор здійснюється за допомогою ланцюга управління або пружини.
  • Друга група : управління шторами повністю автоматизовано і здійснюється за допомогою спеціальних пультів.
  • Третя група : коли поєднують механічне та автоматичне керування шторами , тут можливі різні комбінації, наприклад, тюль або вуаль висять на простому карнизі, а рулонні штори переміщаються за допомогою електроприводу. Або для декорування інтер'єру використовуються традиційні штори без управління (іноді навіть і зовсім статичні), а функціональну роль виконує тканинна ролета з електрикою .

Принцип роботи рулонних штор з автоматикою

Спробуємо більш детально розібратися в тому, який принцип роботи автоматики для штори, і що потрібно знати про карнизах з електроприводом в загальному. Стандартний карниз являє собою спеціальний алюмінієвий вал трубу, усередині якого знаходиться електродвигун, як правило, з вбудованим приймачем сигналу. За командою з пульта управління двигун вмикається і починає крутити трубу. На трубі висить полотно тканини штори.

Для різних штор використовуються електроприводи різної потужності. У загальному випадку градація залежить від ваги штор, іі розмірів габаритних.phone1_600x600

Для регулювання штор використовують радіопульт, який розташовується стаціонарно (зазвичай на стіні) або ж нестаціонарний пульт ДУ (дистанційного керування), який схожий на пульт від телевізора. Деякий час назад використовувалися інфрачервоні пульти і приймачі сигналу, але їх завжди доводилося направляти в певну точку простору, тому, з введенням компанією Somfy нової технології RTS, IR-пульти були витіснені RTS-радіопультами. Вони набагато зручніші, управляти шторами можна з іншої кімнати і навіть ззовні будинку. В даний час існує безліч додаткових датчиків, що забезпечують автономну роботу штор, їх можна запрограмувати на відкриття за часом, на закриття ввечері в залежності від освітленості, їх легко інтегрувати в систему «Розумний будинок».